زنبو
این روزها ربات های زیادی با اهداف و برنامه متنوعی ساخته می شوند. ربات های جدید قادرند کارهای بسیاری را انجام دهند. هدف اولیه از ساخت ربات ها آسان تر کردن کارها و بدون اشتباه انجام دادن کارها است. در واقع ربات ها ساخته می شوند تا کارها با دقت و سرعت بیشتر انجام شود. و این بار ربات خانگی «زنبو» آمده تا شما را در انجام کارهای خانه کمک کند.
این ربات دستاورد جدیدی از شرکت ایسوس است. او قادر است به کلیه وسایل هوشمند در خانه متصل شود و آنها را کنترل کند. او به راحتی با ریموت ها و کنترل ها کار می کند. مثلاً اگر زنگ خانه زده شود او می تواند به دوربین جلوی در یا دوربین آیفون وصل شود، تصویر کسی که پشت در است را نشان دهد و از راه دور در را باز کند. او حسگرهایی دارد که به او کمک می کنند تا بداند در چه موقعی چه وسایلی در خانه باید روشن یا خاموش باشد. او به راحتی می تواند با لوازم خانگی در منزل کار کند.
این ربات ساخته شده تا کمکی برای افراد سالمند و همبازی و دوستی برای کودکان باشد؛ چون این ربات می تواند، دستور آشپزی دهد، عکس سلفی بگیرد، حرف بزند، کتاب بخواند، فیلم و موسیقی پخش کند و حتی برقصد. او می تواند قرار ملاقات ها را یادآوری کند و به محض اینکه متوجه شود صاحبش مریض و بی حال است و یا اتفاق ناگواری افتاده، با شماره های اضطراری تماس بگیرید و وضعیت را گزارش دهد.
این ربات شصت سانتی متر است و می تواند به راحتی به اطراف حرکت کند و با نمایشگر خود تماس تصویری برقرار کند. همچنین می توانید در نمایشگر آن چهره ای خندان از زنبو ببینید.
علم روز به روز در حل پیشرفت است و این موضوع خوشحال کننده است. اما درباره ربات ها دقت کنید. در سال های آینده ربات ها جای خالی انسان ها را برای هم پر خواهند کرد و این یعنی از بین رفتن روابط انسانی، یک اتفاق غم انگیز!
سازندگان این ربات تلاش می کنند تا از طریق زنبو به سالمندان کمک کنند، اما اگر ما زمانی را برای رسیدگی، توجه، همراهی به سالمندان قرار دهیم، ساعاتی را در روز و هفته ی خودمان به آنها اختصاص دهیم، هیچ پدربزرگ و مادربزرگی به فکر خرید زنبو نمی افتد.
کمی فکر کنیم. انتخاب با شما
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا