هارد ۵۱۲ گیگابایتی یک گرمی
یکی از اهداف شرکت سامسونگ «افزایش ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات در تراشه های الکترونیکی» است و همین هدف مسیری را پیش روی این شرکت گذاشته که امروزه توانسته، هارد ۵۱۲ گیگابایتی را تولید کند که وزن آن یک گرم است.
مسئولان شرکت سامسونگ اعلام کردند: از این هارد می توان برای ذخیره اطلاعات در رایانه های شخصی استفاده کرد و فناوری به کار رفته در آن به گونه ای است که دسترسی به اطلاعات را در سرعت بالایی مهیا می کند و می توان ظرف مدت ۳ ثانیه یک فیلم "فول اچ دی" را دانلود کرد.
شرکت سامسونگ اعلام کرده که قرار است یک سری از SSD با فناوری NVMe که تأخیر پایین تری در دسترسی به اطلاعات دارند را در مدل های ۵۱۲ گیگ، ۲۵۶ گیگ و ۱۲۸ گیگا بایتی به بازار عرضه کند.
SSD مخفف کلمات «Solid-State Disk» به معنی دیسک حالت جامد می باشد و منظور از جامد این است که هیچ قطعه ی متحرکی در آن قرار ندارد.» هارد SSD قدرت بالایی در خواندن و نوشتن اطلاعات، گرما و سر و صدای کمتر و مصرف برق کمتری دارد و بنابراین از باتری لپ تاب هم کمتر استفاده می کند.
NVMe یا « Non-volatile Memory Express» به معنای «حافظه سریع السیر ثابت» است. این فناوری عملکرد بالایی برای فضای ذخیره سازی فلش دارد و قادر است تعداد زیادی از دستورات را مدیریت کند و به خاطر این توانایی بیشتر در برنامه هایی مانند پایگاه داده ها و عملیات وب استفاده می شود.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا