زندگینامه جیمز وات
جیمز وات در 19 ژانویه سال ۱۷۳۶ در شهر گریناک در اسکاتلند به دنیا آمد. از طفولیت، کودک بسیار ضعیف و ظریفی بود به همین علت او را به مدرسه نفرستادند؛ بلکه مادر و پدر در خانه به تربیت او پرداختند. جیمز وات دارای تخیل قوی بود و به مرور زمان علاقه خود را به امور فنی و هندسی نشان داد تا آنجا که یک وسیله الکتریکی ساخته و گاهی به وسیله آن به دوستانش شوک وارد می‌کرد. وی به علم نجوم همچون ریاضیات علاقه داشت و ساعت های متمادی به پشت دراز کشیده و به ستاره ‌ها نگاه می ‌کرد.
او از سن 19 سالگی به کار ساختن ابزارهای اندازه گیری و محاسباتی ریاضی مشغول بود و خیلی زود به انجام اصلاحاتی در موتورهای بخار علاقمند شد. این موتورها توسط مهندسین انگلیسی توماس ساوری Thomas Savery و توماس نیوکامن Thomas Newcomen در آن زمان برای پمپ کردن آب از معادن به کار می رفت.
وات توجه خود را بر خواص بخار، به خصوص به نسبت بین چگالی آن با دما و فشار متمرکز کرد. او یک فضا مخصوص متراکم کردن برای موتور بخار، طراحی کرد که تا حد زیادی از به هدر رفتن بخار در سیلندرها جلوگیری می کرد و خاصیت مکش را تقویت می کرد. وات در واقع اولین سازنده ماشین بخار نیست. «هرو او آلکساندریا» در قرن اول میلادی ابزارهای مشابهی را توصیف کرده بود. در سال ۱۶۹۸ «توماس ساوری» ماشین مشابهی را به ثبت رساند که برای تلمبه کردن آب از آن استفاده می ‌شد که در ۱۷۱۲ «توماس نیوکومن» نوع پیشرفته ‌تری از آن را به ثبت رساند. با وجود این ماشین ساخته شده توسط نیوکومن کارایی بسیار کمی داشت و آن را فقط برای خارج کردن آب از معادن زغال سنگ به کار می‌گرفتند
جیمز در سال ۱۷۶۴ هنگامی که مشغول تعمیر یک مدل از ماشین‌های نیوکومن بود، به ماشین بخار علاقه مند شد. وات اصلاحاتی آنچنان مهم و ارزنده در ماشین اختراعی نیوکومن به عمل آورد که می ‌توان او را مخترع اولین ماشین بخار دانست.
اولین تغییر مهم وات که در سال ۱۷۶۹ به ثبت رساند اضافه کردن یک محفظه جداگانه تراکم بخار بود. او همچنین با عایق ‌بندی سیلندر بخار را مجزا کرد و در سال ۱۷۸۲ ماشین دوطرفه را اختراع نمود. تمام اینها همراه با چند فقره تغییرات و اصلاحات کوچک‌تر منجر به کارایی بیشتر ماشین ‌های بخار شد.
وات در سال ۱۷۸۱ با اختراع یک سری چرخ ‌دنده حرکت تناوبی موتور را به حرکت دَوَرانی تبدیل کرد. با استفاده از این ابزار بر موارد استفاده از موتور بخار به شکل چشمگیری افزوده شد. علاوه بر انجام اصلاحات و تغییرات گوناگون وات در سال ۱۷۸۸ پروانه تنظیم دو موتور، وسیله ‌ای که امکان کنترل اتوماتیک سرعت موتور را فراهم آورد، فشارسنج (۱۷۸۹) شمارشگر (کنتور) نشانگر و شیر فشارشکن را اختراع کرد.
جیمز وات فیزیکدان و مخترع مشهور اسکاتلندی و پدر انقلاب صنعتی است که با تکمیل دیگ بخار خدمت بزرگی به فیزیک و مکانیک کرد. اختراع چگالش گر بخار توسط وی موجب صرفه‌جویی زیادی در مصرف سوخت و گسترش استفاده از نیروی بخار شد. به افتخار او واحد توان در اس ‌آی، وات نامیده می‌ شود. هر یک وات معادل یک ژول بر ثانیه است. ژول از دیگر واحد های توان اسب بخار است که معادل ۷۴۶وات است.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا