زندگی نامه ادوارد مانه
ادوارد مانه 28 ژانوییه سال 1833 در پاریس متولد شد. پدرش می خواست که وی در رشته حقوق درس بخواند، ولی او دست از تحصیل علم حقوق کشید و به آتلیه «کوتر» (یکی از تأثیرگذارترین نقاشان فرانسه) رفت و به تعلیم هنر نقاشی پرداخت.
ادوارد در ساعات فراغتش به موزه ی لوور می رفت و آثار نقاشان بزرگ را کپی می کرد. پس از این، مدتی را در سفر به سه کشور آلمان، هلند و ایتالیا گذاراند و تحت تأثیر آثار نقاشان اسپانیایی مانند دیه ‌گو ولاسکز و فرانسیسکو گویا و همچنین، هنرمند هلندی فرانس هالز قرار گرفت.
ادوارد در سال ۱۸۵۶ گالری نقاشی خود را باز کرد. او در این دوران بیشتر با ضربات نرم قلم‌ مو، دقت در جزئیات و رنگ همراه بود.
او به سایه های نور توجه مخصوصی داشت و همین موضوع او را به یکی از نقاشان مهم و محوری در آغاز سبک امپرسیونیسم (این سبک دریافت و برداشت مستقیم نقاش را از پدیده ها نشان می دهد و با دقت بسیار در انتخاب رنگ نور و سایه را نشان می دهند.) تبدیل کرده بود، به طوری که بسیاری از نقاشان جوان و هنرجویان آثار او را سرمشق خود قرار می دادند.
ادوارد مانه در سن ۵۱ سالگی در پاریس به تاریخ ۳۰ آوریل سال ۱۸۸۳ میلادی از دنیا رفت و در گورستان پسی در پاریس به خاک سپرده شد.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا