یک راهنمایی کوچک برای خانه تکانی
تمیز کردن کتری و سماور
این روزها همه مشغول تمیزکردن منزل و خانه تکانی هستند و سعی می کنند به بهترین شکل و راحت ترین راه حل وسایل منزل را تمیز کنند. هر چند که تمیز کردن فرش و مبل و . . . همیشه در اولویت بوده و برای همه اعضای خانواده مهم است اما بد نیست این بار، با روش های سریعی برای تمیز کردن فعال ترین وسیله خانه یعنی کتری و سماور آشنا شویم.
معمولاً کتری و سماور بعد از مدتی جرم می گیرند و همین جرم ها گاهی باعث بد طعم و بد رنگ شدن چایی و همچنین مسدود شدن لوله ی سماور و کتری می شود. ما چند روش را برای تمیز کردن این وسایل به شما پیشنهاد می کنیم. امیدواریم که از این روش ها استفاده کنید و راضی باشید.
1-مخلوط آب و سرکه (با اندازه مساوی) را در کتری یا سماور بریزید و بگذارید نیم ساعت بجوشد. بعد از آن شعله را خاموش کنید و صبر کنید تا یک شبانه روز این محلول درون کتری و سماور بماند. بعد از این مدت می توانید به راحتی ظرف ها را بشویید تا جرم ها جدا شود.
2-راه دوم این است که شعله را روشن کنید و اجازه دهید برای چند دقیقه کتری و سماور بدون آب حرارت ببینند. بعد که ظرف ها داغ شد آب سرد در آنها بریزید. جرم ها ترک می خورند و می ریزند و شما می توانید ظرف ها را به راحتی بشویید.
3-اما اگر جرم ظرف ها خیلی زیاد نبود، می توانید ظرف ها را از آب پر کنید و تقریباً 12 ساعت داخل فریزر قرار دهید. یخ زدن آب درون کتری و سماور باعث می شود لایه جرم ها ترک بخورد و از ظرف جدا شود. (این روش به دقت زیادی نیاز دارید و گرنه کتری و سماور به طور کلی می سوزد و دیگر قابل استفاده نیست)
4-حالا که جرم های داخل کتری و سماور را از بین بردید، در یک ظرف بزرگ محلولی از 2 لیوان آب، 2 قاشق غذاخوری سرکه و جوش شیرین درست کنید و کتری و سماور را به مدت 2 ساعت در آن قرار دهید. با این روش لایه های چربی و لکه های روی آنها نیز به راحتی از بین می رود. و کتری و سماورتان براق و درخشان می شود.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا