راه های تشخیص عسل طبیعی
چگونه می توان عسل طبیعی را تشخیص داد:

از2500سال پیش، انسان از عسل استفاده می کردند.عسل طبیعی حاوی ماده ای به نام پروپولیس است که زنبور آن را از شیره درخت به دست می آورد و در ساخت لانه خود برای ضدعفونی کردن آن از آلودگی ها به کار می برد. پروپولیس خاصیتضد سرطانی، آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد آلرژی و ضد میکروب نیز دارد. اغلب عسل های که به طور تجاری و در کارخانه ها تولید می شوند عاری از گرده و پروپولیس است.
عسل را می توان به 3گونه تقسیم کرد، عسل طبیعی، عسل مخلوط با مواد دیگر و عسل مصنوعی که از شیره شکر به دست می آید.
اما راه های تشخیص عسل طبیعی:

1-کمی عسل را بین شست و انگشت اشاره بمالید تا کاملاً باز شود. عسل طبیعی جذب پوست می شود و برخلاف عسل غیرطبیعی چسبناک نیست.
2-چند قطره عسل روی کاغذ و یا دستمال کاغذی بریزید. از آنجا که عسل طبیعی آب ندارد، به مدت زمان طولانی روی کاغذ بدون جذب شدن می ماند.
3-مورچه ها عاشق شیرینی هستند ولی با عسل طبیعی کاری ندارند چون زنبورها برای حفظ لانه ماده افزودنی به عسل اضافه می کنند تا در برابر حشراتی مانند مورچه در امان باشند.
4-کمی عسل را با زرده تخم مرغ هم بزنید. اگر عسل طبیعی باشد، پس از زده شدن، تخم مرغ ظاهر پخته شده به خود پیدا می کند و در غیر این صورت، ظاهر زرده تغییری پیدا نخواهد کرد.
5-در یک لیوان آب، یک قاشق غذاخوری عسل بریزید. عسل طبیعی گلوله می شود و ته لیوان نشست می کند در حالی که عسل غیر طبیعی شروع به حل شدن در آب می کند.
6-کمی عسل را روی یک تکه نان بمالید. اگر پس از گذشت چند دقیقه نان خشک شد، عسل طبیعی است. چون عسل غیر طبیعی حاوی آب است و نان را کمی خیس خواهد کرد.
7-به مرور زمان عسل طبیعی شکرک می زند در حالی که عسل غیر طبیعی تا هر زمانی که ذخیره شود، به حالت شیره می ماند.
8-نوک چوب کبریت را درون عسل فرو کنید و سپس آتش بزنید. عسل طبیعی مانع روشن شدن چوب کبریت نمی شود در حالی که عسل غیر طبیعی که رطوبت دارد مانع روشن شدن کبریت می شود.
9-دو یا 3قاشق غذا خوری عسل را در ماکروویو با درجه بالا بگذارید. عسل طبیعی به سرعت شکرک می زند در حالی که عسل غیر طبیعی به صورت کف در می آید و به سختی شکرک می زند.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا