کاشت لیمو ترش
بیایید این بار با هم یک گیاه خوشبو بکاریم که هم میوه داشته باشد و هم محیط اطراف مان را معطر کند. برای کاشت لیمو ترش مواد و لوازم زیر را نیاز داریم:

-یک لیمو تازه و ترجیحاً درشت
-یک گلدان گل، جام و یا هر ظرف مناسب دیگری
-سنگریزه و خاک مناسب

در مرحله اول دانه های لیمو را از میوه جدا کنید. سعی کنید از دانه های درشت استفاده کنید. دانه ها را به مدت 2 تا 3 ساعت در آب قرار دهید و بعد از این مدت دانه ها را روی یک دستمال قرار دهید و اجازه دهید که خوب خشک شوند.
حالا به آرامی و بدون اینکه مغز دانه ها آسیبی ببینند، پوست دانه ها را جدا کنید و برای 48 ساعت آنها را در آب گرم قرار دهید.
در این فاصله گلدان را برای کشت آماده کنید. خاک را در گلدان بریزید تا جایی که به اندازه یک انگشت تا دهانه گلدان خالی باشد. دانه ها را با کمی فاصله در گلدان بکارید، سعی کنید بیشتر وسط گلدان باشد. حالا آرام آرام روی دانه ها خاک بریزید و بعد با آبپاش سطح خاک را مرطوب کنید. سعی کنید خاک روی دانه ها را با سنگریزه مخلوط کنید. سنگریزه برای رشد لیمو مناسب تر است. بهترین دما برای رشد درخت لیمو بین 18 تا 27 درجه سانتی گراد است. پس حالا روی گلدان را یک کیسه پلاستیکی شفاف کشیده و آن را در محلی گرم و آفتاب گیر قرار دهید. معمولاً یک تا دو هفته زمان نیاز است تا دانه های لیمو جوانه زده و از خاک بیرون بیایند. سعی کنید یک بار در روز سطح خاک را مرطوب کنید.
وقتی که دانه ها جوانه زد باید پلاستیک را از روی گلدان بردارید تا جوانه نور آفتاب را دریافت کنند و به رشد خود ادامه دهند. فراموش نکنید درخت لیمو حتما به 5 ساعت آفتاب در روز نیازمند است. همچنین بهترین دما برای رشد درخت لیمو بین 18 تا 27 درجه سانتی گراد است. پس گلدان خود را در یک مکان گرم و آفتاب گیر قرار دهید.
اگر تصمیم گرفتید لیموترش بکارید حتماً حتماً از تمام مراحل کار تصویر تهیه کنید و به آدرس ایمیل ما بفرستید تا تجربه شما را با انتشار در سایت نوجوان در اختیار سایر دوستانتان قرار دهیم.
موفق باشید.

آدرس ایمیل: shiachildren.com@gmail.com
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا