هندوانه بکاریم
هندوانه یکی از میوه های خوشمزه و پرخاصیت است که خوردن آن در هر فصلی لذت بخش است. با این توضیح، پس باید کاشت هندوانه هم لذت بخش باشد، به خصوص که در خانه و در گلدان آن را بکاریم.
در ابتدا باید بدانی که فصل کاشت هندوانه پس از زمستان و تمام شدن سوز و سرماست. بنابراین روزهای پایان اسفند و آغاز بهار برای کاشت هندوانه مناسب است. چون هندوانه به نور زیاد و مستقیم خورشید نیاز دارد. دمای مناسب برای رشد هندوانه 26 درجه سانتی گرد است.
قبل از اینکه شروع به کار کاشت هندوانه کنید، نوع آن را مشخص کنید و با توجه به فضایی که دارید، بذر مناسب را انتخاب کنید. بهتر بذر هندوانه های گرد و راه راه را انتخاب کنید، چون هندوانه های بیضی شکل فضای زیادی برای رشد می خواهند.
می توانید خودتان بذر را آماده کنید. یعنی تعدادی تخمه هندوانه را داخل کود گیاهی یا دستمال مرطوب قرار دهید و وقتی جوانه زدند آن ها را در گلدان قرار دهید. اگر می خواهید قبل از جوانه زدن تخمه ها را بکارید، قبل از کاشت 24 ساعت در آب بخیسانید.
گلدان مناسب برای هندوانه باید حدوداً 5 لیتری باشد تا فضای مناسب برای رشد وجود داشته باشد. خاک مناسب برای رشد این میوه، خاک رسی و شنی است.
هندوانه به داربست احتیاج دارد، یعنی وقتی هندوانه ها کمی رشد کرد باید شاخه های آن را به داربست، بست تا کاملاً رشد کنند و بزرگ شوند. برای همین منظور بهتر است گلدان نزدیک نرده های فلزی باشد.
وقتی نوع هندوانه تان را انتخاب و بذرها را آماده کردید، آن ها را در عمق 3 برابر طول تخمه هندوانه، در گلدان قرار دهید و با خاک روی آنها را بپوشانید.
سطح گلدان را هر روز آبیاری کنید. در روزهای سرد گلدان را در خانه و در سایر روزها گلدان را زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید. برای بهتر شدن میوه می توانید هفته ای یکبار از کود مایع و یا ماهی یکبار از کود پودری استفاده کنید.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا