ژله بهاری
به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و همه در تدارک اند تا سال 96 را با دلخوشی و شادی به پایان برسانند و سال جدید را با انرژی و با نشاط آغاز کنند.
فکر می کنم همه ما به یکی از مسائلی که فکر می کنیم، پذیرایی بی نظیر برای عید نوروز، باشد. سبزی پلو با ماهی، تخم مرغ رنگی، شیرینی، ژله و ....
این بار با هم یک ژله بهاری تهیه می کنیم و در جلسات بعدی شیرینی و سبزی پلو با ماهی شب عید.
برای تهیه این ژله
به یک بسته ژله آلوئه ورا
یک بسته ژله سبز رنگ (مثلاً لیمویی)
خامه
رنگ سبز خوراکی
سرنگ برای تزریق رنگ
نیاز دارید.
ابتدا به همان روش معمول ژله آلوئه ورا، را درست کنید و در یک ظرف شیشه ای (که از بیرون داخل آن دیده شود) بریزید و اجازه دهید تا خوب ببندد.
سپس سه قاشق خامه را با رنگ سبز خوراکی مخلوط کنید و خوب بزنید تا یکدست و کاملاً سبز شود. اگر دوست داشته باشید می توانید یک قاشق از پودر ژله سبز را با آب جوشیده مخلوط کرده و به خامه اضافه کنید. تا برگ های سبزه تان ژله ای باشد.
بعد از اینکه ژله آلوئه ورا آماده شده، سرنگ را از خامه رنگ شده پر کنید و در همه جای ژله بی رنگ تزریق کنید. مواظب باشید که ژله پاره نشود و اگر خامه سبز روی ژله ریخت بلافاصله با دستمال تمیز پاک کنید.
وقتی سر سرنگ وارد ژله شد، بدون تکان دادن دست، آن را بیرون بکشید و در حین بیرون آوردن سرنگ خامه را تزریق کنید. هر چقدر بیشتر خامه تزریق کنید سبزه تان پر تر و قشنگ تر خواهد بود.
بعد از این مرحله ژله سبز را آماده کنید و روی سبزه تان بریزید. و پس از بسته شدن ژله سبز با یک روبان قرمز سبزه بهاری تان را تزئین کنید.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا