رولت خرما
یک خوراکی خوشمزه، مقوی و راحت که برای روزهای عزیز ماه رمضان نیز یک گزینه بسیار خوب است.
در این شیرینی، بهتر است از خرما خشتی استفاده کنید. این شرینی بسیار خوشمزه و مقوی است و کمک می کند انرژی لازم برای روزه گرفتن در هوای گرم را داشته باشید.
مواد لازم:
خرما
بیسکوییت ساده خرد شده
گردوی خرد شده
دارچین
کره یا روغن جامد
پودر نارگیل

میزان مواد به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد، چون ممکن است دوست داشته باشید رولت تان بیسکویئت و گردوی زیادی داشته باشد یا برعکس.
شروع کنید....
اول هسته خرماها را جدا کنید و خرماها را در ظرفی بریزید. وقتی این کار تمام شد آن را روی حرارت ملایم بگذارید و کره یا روغن را اضافه کنید تا خرماها نرم شود و مانند خمیر بهم بچسبد. می توانید پوست خرماها را از قبل بگیرید اما اگر این کار را هم نکردید اشکالی ندارد، چون وقتی خرماها نرم شده دیگر پوست آنها دیده نمی شود.
در این فاصله بیسکوییت و گردو را با هم مخلوط کنید. حواستان به خرماها باشد که زیاد سرخ نشود چون ممکن است سفت شود. چون اگر سفت شد نمی توان آن را رول کرد. حالا نصف قاشق مرباخوری دارچین به خرماها اضافه و خوب مخلوط کنید و سپس حرارت را خاموش و بیسکوییت و گردو را اضافه کنید. خوب مواد را با هم مخلوط و صبر کنید که از داغی آن کم شود.
حالا کف یک سینی پودر نارگیل بریزید و خمیر خرما را در سینی به صورت صاف و یکدست پهن کنید. و آرام آرام خمیر خرما را رول کنید. می توانید در حین رول کردن خمیر بین آن پودر نارگیل یا دانه کنجد بریزید.
وقتی که رول کردن تمام شد، به مدت نیم ساعت آن را در یخچال بگذارید و سپس در اندازه های یکسان آن را برش بزنید.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا