شیرینی ملکه بادام
می خواهم امروز یک شیرینی بسیار خوشمزه و البته مقوی و ضمناً بسیار راحت به همراهان عزیز سایت نوجوان آموزش دهم. این شیرینی، «اسلایس بادام» یا «ملکه بادام» نام دارد.

برای تهیه این شیرینی به مواد زیر نیاز دارید:
آرد الک کرده 375 گرم (بهتر است آرد را دو بار الک کنید)
پودر قند 125 گرم
روغن جامد 170 گرم یا کره 200 گرم
تخم مرغ 2 عدد
پودر هل یک دوم قاشق چایخوری
بکینگ پودر یک دوم قاشق چایخوری
خامه صبحانه 50 گرم

این مواد برای تهیه خمیر این شیرینی است و برای روی شیرینی به مواد زیر نیاز دارید:

عسل 200 گرم
کره 75 گرم
خامه صبحانه 50 گرم
شکر 80 گرم
خلال بادام 200 گرم
زعفران آب کرده دو قاشق غذاخوری

دست به کار شوید...
اول باید پودر قند و روغن را با هم بزنید تا یک مایع یک دست درست شود طوری که پودر و روغن از هم جدا نباشد. سپس دو تخم مرغ را کامل به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. وقتی خوب مخلوط شد خامه را اضافه کنید. پس از این مرحله آرد، بکینگ پودر و هل را با هم مخلوط و سپس به مواد دیگر اضافه کنید و با همزن هم بزنید. توجه کنید که این خمیر سفت است و همزدن آن به دقت نیاز دارد تا مواد خوب و به قدر کافی با هم مخلوط شوند.
وقتی خمیر آماده شد، کف یک سینی به اندازه 30 در 40 کاغذ روغنی بیندازید و خمیر را با اندازه مساوی و یکدست داخل آن پهن کنید. و برای ده دقیقه در طبقه وسط فر با دمای 170 درجه قرار دهید. دقت کنید که فر از قبل گرم شده باشد.
حالا شما ده دقیقه وقت دارید که مواد رویه شیرینی را آماده کنید. همه موادی که گفته شد را داخل قابلمه کوچکی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا خیلی خوب مخلوط شوند. لازم است این مواد چند جوش کوچک هم بزند. حرارت آن را خاموش کنید تا کمی داغی آن کم شود و سپس به آرامی روی خمیر شیرینی بریزید و آن را روی همه ی شیرینی به طور یکدست پخش کنید.
فر را روی 150 درجه تنظیم کنید و برای 30 دقیقه شرینی را در فر قرار دهید. پس از گذشت این مدت اجازه دهید که شیرینی خنک شود و سپس آن را به صورت مربع یا لوزی برش بزنید.
این شیرینی به خاطر داشتن عسل و بادام و زعفران علاوه بر خوشمزگی مقوی هم هست.
نوش جان
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا