ترشی مخلوط
فصل، فصل درست کردن ترشی های خوشمزه ی ایرانی است و ما در این مطلب می خواهیم راحت ترین نوع ترشی، یعنی «ترشی مخلوط» که البته خیلی هم طرفدار دارد، به شما آموزش دهیم.
اینکه شما دوست داشته باشید چه سبزیجاتی در ترشی بریزید به سلیقه و ذائقه خودتان بستگی دارد، اما ترشی مخلوط از کرفس، سیر، هویج، گل کلم، برگ کلم بنفش و سفید، بادمجان، خیار، فلفل قرمز تند، فلفل سوزنی و پیازهای خیلی کوچک مخصوص ترشی تشکیل می شود. مقدار مواد هم به ذائقه خودتان بستگی دارد که دوست دارید که کدام یک از سبزیجات بیشتر باشد.
برای طعم ترشی هم، نمک، سرکه، سیاهدانه، گلپر و تخم گشنیز، زیره سبز و فلفل سیاه لازم است.
خوب برای تهیه این ترشی در مرحله اول باید همه سبزیحات را خوب و دقیق بشوید و در اندازه متوسط خُرد کنید. البته فلفل ها و پیاز های کوچک را می توانید خرد نکنید و به صورت کامل داخل ترشی بریزید.
بعد از خرد کردن سبزیجات بهتر است آنها را روی پارچه نخی بریزید و اجازه دهید که خوب خشک شوند و دیگر آب نداشته باشند. اگر سبزیجات پس از شستن، آب داشته باشند، وقتی داخل سرکه ریختید، کپک می زنند و ترشی خراب می شود.
در این مرحله آب و سرکه را مخلوط کنید؛ داخل قابلمه بریزید و روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید.
ادویه ترشی را هم به غیر از سیاه دانه، آسیاب کنید تا آماده باشد.
نکته مهم دیگر اینکه ظرف ترشی هم باید خوب شسته و خشک شود وگرنه ترشی خراب می شود.
حالا سبزیجات خرد شده را داخل ظرف بریزید و سپس به صورت لایه لایه بین سبزیجات، ادویه بپاشید و آب و سرکه را روی مواد بریزید و در ظرف را محکم ببندید.
ظرف ترشی را در جای خشک و سرد قرار دهید و تا زمانی که سبزیحات ترشی تغییر رنگ نداده اند و ترشی آماده نشده، در ظرف را باز نکنید.

نوش جان
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا