مسقطی
مسقطی یکی از شیرینی های خوشمزه ایرانی که سوغات شهرهای شیراز و لار است. مواد این شیرینی مانند باسلوق است؛ اما فرق باسلوق و مسقطی در شیوه پخت آن است. اگر بخواهیم مسقطی را به روش سنتی آن بپزیم به چهار ساعت زمان نیاز داریم. اما در اینجا آموزش مسقطی خانگی را در اختیار شما قرار می دهیم.
مواد لازم:
نشاسته : یک لیوان
آب سرد 4 لیوان
گلاب نصف لیوان
شکر : 3دو لیوان
کره یک قالب 125 گرمی
آبلیمو 1 و نیم قاشق غذا خوری
خلال پسته و بادام به مقدار لازم
زعفران آب کرده به مقدار لازم
پودر هل به مقدار لازم

در مرحله اول نشاسته را با آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا گلوله نداشته باشد، برای اطمینان بیشتر از صافی عبور دهید.
حالا قابلمه را روی حرارت قرار داده و نشاسته حل شده در آب را درون آن بریزید, با حرارت ملایم، دائما نشاسته را هم بزنید که گلوله نشود. سپس زعفران و شکر و پودر هل را به نشاسته اضافه کنید و هم زنید و اجازه دهید تا مخلوط غلیظ شود. در این مرحله کره و گلاب را به آن اضافه کنید و اجازه دهید با نشاسته کاملاً مخلوط شوند. غلظت مسقطی باید به اندازه ای باشد که رد قاشق روی آن بماند. اگر مسقطی زیاد پخته شود، روغن می دهد و خشک می شود.
وقتی مسقطی آماده شد، از روی حرارت برداشته و ظرفی مناسب انتخاب کنید، کف آن را چرب کنید و مایع مسقطی را درون آن بریزید و صبر کنید تا کاملاً خنک شود. سپس آن را به دلخواه برش زنید.
برای تزیین مسقطی می توانید از پور نارگیل و خلال پسته و بادام استفاده کنید. یا اینکه در مرحله آخر پخت خلال پسته و بادام را به مسقطی اضافه و مخلوط کنید.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا