فوت و فن پخت برنج 2
اگر می خواهید برنج شما رنگ سفیدتری داشته باشید در هنگام طبخ و در حالی که برنج جوش می خورد چند قاشق ماست به آن اضافه کنید.

اما اگر برنج تان بیش از معمول در آب جوش مانده می توانید با توجه به میزان برنج تان 2 قاشق و بیشتر آبلیمو اضافه کنید تا برنج خراب نشود و اصطلاحاً «وا» نرود.

اگر برنج را چشیدید و بی نمک بود اصلا روی آن نمک نپاشید چون بی فایده است و تنها همان قسمتی که نمک ریخته شده طعم می گیرید. بهتر است موقع کشیدن برنج مقداری نمک را در آب و روغن حل کنید و روی برنج بریزید. اما مواظب باشید که نمک را بدون آب با روغن مخلوط نکنید چون نمک حل نمی شود و تنها برنج تان چرب می شود بدون اینکه طعم بگیرد و با این کار مشکل دو برابر می شود.

اما اگر برنج تان شور شد! رفع شوری برنج کار سختی است. اگر در موقع آب کشیدن برنج متوجه شوری آن شدید بهتر روی برنج بیشتر آب بریزید. اما اگر بعد از آب کش کردن متوجه شدید تنها راه این است که خورشت کم نمکی تهیه کنید. در بعضی مواقع قرار دادن یک سیب زمینی خام در برنج نیز می تواند به شما کمک کند. سیب زمینی را پوست بکنید و چهار قاچ کنید و در چهار قسمت قابلمه قرار دهید تا نمک برنج را به خود بگیرید. سیب زمینی را درباره خورشت های شور نیز می توانید امتحان کنید، البته برای خورشت لازم نیست سیب زمینی را چهارقاچ کنید.

اما اگر از تمام این مراحل گذشتید و شعله زیاد بود یا اینکه فراموش کردید برنج را به موقع از روی شعله بردارید و برنج تان سوخت، اصلاً نگران نشوید. یک تکه نان روی برنج بگذارید و موقع کشیدن نان را بردارید. یا اینکه می توانید یک پیاز را پوستد بکنید و وسط برنج بگذارید. پیاز به راحتی بوی سوختگی را می گیرد اما بوی خودش را به برنج منتقل نمی کند.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا