سوپ سبزیجات
به روزهای سرد سال نزدیک می شویم و لازم است تا خود را آماده پختن غذای دلچسب این روزها کنیم. یکی از ساده ترین و پرمصرف ترین انواع سوپ، سوپ سبزیجات است که با مخلوطی از هویج، سیب زمینی، گوجه فرنگی و سبزی سوپ تهیه می شود. مواد لازم برای پخت این سوپ عبارتند از:

هویج 2 عدد؛ سیب زمینی 2 عدد؛ آب مرغ 6 لیوان؛ گوجه فرنگی 4 عدد؛ دانه ذرت 1 لیوان؛ رشته سوپ 150 گرم؛ و سبزی سوپ که شامل جعفری 1/2 لیوان و گشنیز 1/2 لیوان می باشد.
می توانید به جای اینکه آب مرغ را از قبل آماده کنید، مقداری مرغ را در قابلمه بریزید و بدون اضافه کردن ادویه صبر کنید تا آبپز شود و بعد مواد سوپ را داخل آن بریزید، اینگونه سوپ شما به سوپ سبزیجات با مرغ تبدیل می شود.

برای پخت این سوپ ابتدا هویج ها را نگینی خرد و همراه دانه های ذرت در آب مرغ در حال جوشیدن بریزد. وقتی 15 دقیقه گذشت سیب زمینی ها را اضافه کنید. حالا در این فرصت پوست گوجه فرنگی ها را بگیرید و آن ها را ریز خرد کنید یا آب آن را بگیرید و فقط از آب گوجه استفاده کنید. وقتی که مواد داخل سوپ نرم و پخته شد گوجه یا آب گوجه را اضافه کنید و پس از اینکه همه مواد داخل سوپ به جوش آمد حرارت را کم کنید تا سوپ شما جا بیفتد.
تا الان باید سوپ شما پخته شده باشد، پس حالا وقت آن است که رشته های سوپی را بدون اینکه خرد کنید به غذا اضافه کنید و صبر کنید که نرم شوند، (توجه کنید که رشته را وقتی اضافه کنید که همه مواد پخته شده باشد) و بعد از آن سبزی سوپ را اضافه کنید. برای اینکه ویتامین سبزی از بین نرود آن را در آخر اضافه می کنیم که کمتر روی حرارت بماند. خوب سوپ شما تقریباً آماده است و کافی است که کمی نمک و فلفل و سپس آبلیمو به سوپ اضافه کنید و پس از 2 دقیقه حرارت را خاموش کنید.
سوپ آماده شده به سلیقه خودتان تزیین کنید.
نوش جان.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا