سوپ شلغم
در فصل سرد زمستان یکی از انواع غذاهایی که خوردن آن ضمن حفظ سلامتی بسیار هم لذت بخش است، سوپ می باشد. در این روزهای سال یکی از خوراکی های زمستانی پرطرفدار شلغم است که علاوه بر مصرف خام و آب پز شده می توان با آن سوپ هم پخت. برای پخت سوپ شلغم به مواد زیر نیاز دارید:
شلغم نگيني خرد شده 2 عدد، هويج نگيني خرد شده 2 عدد، كلم برگ سفيد 2 پيمانه (دلخواه)، مرغ 200 گرم (اگر دوست دارید می توانید مرغ را رشته رشته یا خرد کنید)، آرد 2 قاشق غذاخوري، پياز نگيني خرد شده 1 عدد، آب مرغ 2 ليوان، سبزي گشنيز 200 گرم، جوپرك 1 پيمانه، كره 100 گرم، نمك و فلفل به ميزان لازم. می توانید به این ترکیب سیب زمینی و حبوباتی مانند عدس یا لپه اضافه کنید و یا حتی اگر مایلید از سبزی های دیگر نیز استفاده کنید. اگر دوست داشته باشید می توانید کمی رب گوجه فرنگی به ترکیب سوپ اضافه کنید تا خوش رنگ شود.
برای تهیه این سوپ اول قابلمه را روی کاغذ قرار دهید تا کمی گرم شود و بعد کره را در قابلمه بیندازید تا باز شود و با آن پیاز را کمی تفت دهید، آنقدر که فقط آب پیاز گرفته شود. در سوپ ها لازم نیست پیاز طلایی و سرخ شود. بعد از پیاز نوبت شلغم، هويج و كلم برگ سفيد است. این مواد را به همراه نمک و فلفل را به پياز اضافه كنيد و بگذارید با سه لیوان آب بپزد. بعد از 20 دقیقه سبزی را اضافه کنید اما در قابلمه را نگذارید چون رنگ سبزی کدر می شود. بعد از اینکه کمی سبزی نرم شد، جو پرک را اضافه کنید. بعد از پخت مواد مرغ را که قبلاً پخته اید به سوپ اضافه کنید. برای پخت مرغ از هر طعم دهنده ای که دوست دارید استفاده کنید اما فقط مرغ را به سوپ اضافه کنید. در 10 دقیقه آخر برای لعاب دار شدن سوپ، آرد گندم یا برنج را با کمی آب سرد حل کنید و همراه با آب مرغ به سوپ اضافه کنید.
سوپ شما آماده است. نوش جان.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا