پخت سمنو با دو روش
*مواد لازم:
آرد گندم
پودر جوانه گندم یا شیره جوانه گندم ( برای هر نیم کیلو گندم2 کیلو آرد نیاز داریم)
آب
بادام پوست کنده

گندم ها را در یک کاسه آب می ریزیم. دو بند انگشت آب روی گندم ها را بگیرد. می گذاریم گندم ها دو تا سه روز در آب بمانند و جوانه بزنند. بعد آن ها را داخل یک آبکش می ریزیم تا آب گندم ها گرفته شود.
گندم ها را در یک پارچه مرطوب می پیچیم. اگر بخواهیم جوانه ها زودتر رشد کنند، آن ها را در یک جای گرم می گذاریم مثلاً در نزدیکی بخاری یا شوفاژ. روزی دو بار پارچه را مرطوب می کنیم تا جوانه ها نقره ای بشود (دقت می کنیم که جوانه ها سبز نشود.) جوانه گندم موجب شیرین شدن سمنو می شود و باید حتماً استفاده شود.
پخت سمنو با شیره گندم:
جوانه ها را چرخ می کنیم یا می کوبیم. بعد، با آب، خوب مخلوط می کنیم. از داخل صافی رد می کنیم تا شیره گندم خارج بشود. کاملاً شیره را می کشیم. نصف شیره را با آرد خوب مخلوط می کنیم تا کاملاً صاف و یکنواخت بشود.
بعد روی شعله، مرتب هم می زنیم. در هنگام پخت سمنو باید دائماً آن را هم بزنید چون خیلی سریع ته می گیرد. این کار را ادامه دهید تا آب مایع کاملاً کشیده شود و توده ای مثل حلوا به دست بیاید. این توده را آن قدر هم می زنیم تا سرخ شود و رنگ آن قهوه ای بشود. بعد بقیه شیره را با این مخلوط قاطی می کنیم و هم می زنیم تا به جوش بیاید. باید در ظرف را بگذاریم و سمنو را به مدت سه ساعت دم کنیم. در مرحله آخر بادام های پوست کنده را سمنو اضافه می کنیم.
پخت سمنو با پودر جوانه گندم:
اما علاوه بر روش بالا روش دیگری هم هست. وقتی که گندم ها جوانه زد باید پارچه مرطوب را بردارید و اجازه دهید جوانه ها خشک شوند. وقتی کاملاً آب آن ها گرفته شد باید جوانه ها را آرد کنید. حالا پودر جوانه گندم، آرد و آب را روی شعله می گذاریم و دائم هم می زنیم. در این روش 3 تا 4 باید آب سمنو گرفته می شود تا قهوه ای رنگ و شیرین شود. وقتی آب سمنو گرفته و شبیه حلوا شد، باید بگذارید در همین حالت روی شعله بماند و اصطلاحاً سرخ شود. در این مرحله چون سمنو آب ندارد در هنگام جوشیدن به اطراف پرتاب می شود و چون بسیار داغ است باید مواظب دست ها و صورتتان باشید. چند دقیقه به همین حالت سمنو را هم بزنید و دوباره به آن آب اضافه کنید. آب اضافه کردن و سرخ کردن سمنو 3 تا 4 مرتبه تکرار می شود. در هر یک از مراحل پخت سمنو از هم زدن آن غافل نشوید. در مراحل آخر بادام های پوست کنده را سمنو اضافه کنید.
وقتی که سمنو پخت، به اصطلاح وقت «دم انداختن» آن است. در ایران و بین مسلمانان رسم است که وقتی سمنو پخت، در ظرف گذاشته می شود و روی آن قرآن، آینه، شیرینی و شکلات قرار می دهند و در کنار دیگ دو رکعت نماز می خوانند. شیعیان سمنو را غذایی منسوب به حضرت زهرا (س) می دانند و معتقدند هنگامی که روی سمنو برداشته شود جای انگشتان حضرت فاطمه روی آن افتاده است و همین امر باعث برکت و شفابخشی سمنو می شود.

نوش جان.
هنگام تحویل سال نو، ما را هم دعا کنید!
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا