فرنی با آرد برنج و پودر نشاسته
به فصل های سرد سال نزدیک می شویم و حتی ممکن است در بعضی از شهرها هوا کاملاً زمستانی شده باشد. پس توصیه می کنیم این غذای خوشمزه را آماده و میل کنید. به خصوص اگر فرنی را به صورت گرم مصرف کنید می تواند از سرماخوردگی جلوگیری کند و بدن را گرم و قوی نگه دارد.

مواد لازم

شیر .................................................................... 2 لیوان
آرد برنج یا نشاسته ........................................ 2 قاشق غذاخوری سرپر
شکر ...................................................................... 4 قاشق غذاخوری
آب ........................................................................ نصف استکان
گلاب ................................................................. 1 قاشق غذاخوری


شیر سرد را داخل قابلمه بریزید و سپس آرد یا نشاسته و آب را اضافه کنید و شروع به هم زدن کنید. دقت داشته باشید که آرد و نشاسته را حتماً در شیر سرد حل کنید چون اگر شیر گرم باشد آرد و نشاسته گلوله و حل کردن آن سخت می شود. وقتی که مایع فرنی یکدست شد، قابلمه را روی شعله قرار دهید و به هم زدن ادامه دهید تا کمی غلیظ شود. دقت کنید که در طول پخت فرنی و تا قبل از غلیظ شدن دائماً آن را هم بزنید وگرنه مواد داخل شیر گلوله می شوند. نباید فرنی خیلی غلیظ و سفت شود چون فرنی جز آن دسته از خوراکی هایی است که پس از سرد شدن سفت می شود، پس اگر آن را خیلی غلیظ کنید بعد از سرد شدن خوردن آن سخت می شود. کمی که مواد فرنی غلیظ و یکدست شد شکر و گلاب را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکر حل شود و پس از غلیظ شدن فرنی آن را از روی شعله بردارید.
بعد از کشیدن در ظرف می توانید با خلال پسته و بادام آن را تزئین کنید. همچنین می توانید در لحظه آخر پخت به فرنی چند قاشق پودر بادام اضافه کنید. این ترکیب برای زمانی که سرماخورده اید بسیار مفید و خوشمزه است. علاوه بر این برای خوش رنگ شدن می توانید کمی زعفران یا پودر کاکائو حل شده در شیر را به فرنی اضافه کنید.
تفاوت فرنی با نشاسته و آرد در این است که فرنی با نشاسته را در هر قالبی بریزید به همان شکل تبدیل می شود و حالتی شبیه ژله پیدا می کند که این خاصیت در فرنی با آرد برنج نیست.


نوش جان
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا