مربای پوست پرتقال
در فصل پاییز و زمستان که مصرف پرتقال زیاد است، می توانیم از پوست این میوه خوشمزه هم استفاده کنیم و یک مربای خوش طعم و خوش عطر درست کنیم.

برای تهیه این مربا به
نیم کیلو شکر
200 گرم پوست پرتقال خلال شده
2 لیوان آب
و یک قاشق آبلیمو احتیاج دارید.

قبل از هر کار پوست پرتقال ها را خوب بشویید و قسمت های سفید داخل آن را با دقت جدا کنید. هر چه این قسمت های سفید کمتر باشد زودتر می توانید مربا را تهیه کنید. سفیدی های داخل پوست بسیار تلخ است و برای همین باید جدا شود، علاوه بر این کار برای اینکه تلخی پوست پرتقال را بگیرید لازم است، که پوست های خلال شده را داخل آبجوش بریزید و 15 دقیقه بعد آن را آبکش کنید تا تلخی ان گرفته شود. این کار را 3 مرتبه انجام دهید تا مطمئن شوید که دیگر تلخ نیست. در مرحله آخر اجازه دهید پوست پرتقال ها و آبجوش چند دقیقه روی حرارت ملایم باشد تا هم پوست ها نرم و قابل خوردن شود هم به طور کامل تلخی پوست پرتقال گرفته شود.
بعد از این مرحله باید شکر را با دو لیوان مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا آرام آرام شربت مربا آماده شود.
وقتی که شربت آماده شد، پوست پرتقال های آبکش شده را همراه با یک قاشق آبلیمو به شربت اضافه می کنیم و نیم ساعت مربا را روی حرارت می گذاریم. آبلیمو باعث می شود، مربا هم طعم بهتری بگیرد و هم شکرک نزند.
بعد از این مدت یک پارچه تمیز روی قابلمه بکشید و اجازه دهید 24 ساعت در دمای اتاق بماند تا کم کم خنک شود. بعد آن مربا را داخل شیشه بریزید و داخل یخچال نگه داری کنید.


نوش جان
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا