مهندس پزشکی- قسمت دوم: وظایف و توانایی ها
یک مهندس پزشکی وظیفه دارد با توجه به تحصیلات و مهارت هایی که کسب کرده در زمینه طراحی، تولید و ساخت تجهیزات و دستگاه های پزشکی فعالیت کند. همچنین بر صادرات و واردات دستگاه های پزشکی و آموزش نحوه استفاده و نگهداری صحیح آنها به پزشکان، کارکنان بیمارستان ها و بیماران و . . . نظارت و فعالیت می کند.
برای ورود به شغل مهندسی پزشکی لازم است مدرک یکی از مقاطع لیسانس تا دکتری این رشته را داشته باشید.
برای موفقیت در این رشته لازم است به علومی مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی و کارهای تحقیقاتی علاقه داشته باشید و برای افزایش اطلاعات در این زمینه ها تلاش نماید. علاوه بر این خلاقیت و نوآوری در این رشته بسیار لازم و ضروری است و باید استعداد ایده پردازی در زمینه طراحی تجهیزات و دستگاه های جدید را داشته باشید. علاوه بر این مهارت بازاریابی می تواند شما را در این رشته همراهی کند و مشخص است که در این مورد تسلط به زبان انگلیسی به شما کمک می کند. علاوه بر این زبان انگلیسی شما را در زمینه فهمیدن دستورالعمل های مربوط به نحوه استفاده و بکارگیری دستگاه ها و تجهیزات پزشکی وارداتی، دسترسی داشتن به آخرین اطلاعات و اخبار مرتبط و برقراری ارتباط با شرکت های تحهیزات پزشکی خارجی کمک می کند.
و اما یک نکته مهم درباره مهارت ها و توانایی های لازم برای این رشته تسلط شما بر برخی از نرم افزارها است. در رشته مهندسی پزشکی برخی از نرم افزارها لازم و ضروری است تا آنجا که در برخی از شرکت ها جز یکی از شرط های استخدام است. نرم افزارهایی مانند نرم افزار LabVIEW ، نرم افزار Pspice، نرم افزار Proteus و نرم افزار MATLAB
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا