مهندس پزشکی- قسمت سوم: فرصت های شغلی
بیمارستان ها، کارخانه های تولید لوازم پزشکی، شرکت های واردات و صادرات تجهیزات پزشکی و مراکز علمی و تحقیقاتی و در صورت داشتن مدرک و تخصص کافی دانشگاه ها؛ مراکز جذب فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی هستند.
دستگاه ها و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی معمولاً گران قیمت است و نگهداری از آنها به تخصص و مهارت احتیاج دارد، به همین دلیل مراکز درمانی و بیمارستانی به فارغ التحصیلان این رشته احتیاج دارند و بنابراین مهندسین پزشکی می توانند در این مراکز مشغول به کار شوند.
بسیاری از ابزار، تجهیزات و دستگاه های پزشکی از کشورهای دیگر به ایران وارد می شوند و به همین دلیل کارکنان و پزشکان ایرانی دانش و توانایی فنی کارکردن با آن ها را ندارند و لازم است متخصصانی باشند تا آنها را در این زمینه راهنمایی و کمک کنند. علاوه براین در گذشته برای سفارش دادن دستگاه های پزشکی از پزشکان و کارمندان بیمارستانی کمک می گرفتند و یه دلیل نداشتن تخصص کافی، ممکن بود دستگاهی اشتباه خریداری شود. اما امروزه متخصصان این رشته می توانند در زمینه خرید دستگاه ها مفید و مؤثر عمل کنند. البته یک مهندس پزشکی در صورتی که سرمایه کافی داشته باشد می تواند یک شرکت وارد کننده تجهیزات پزشکی داشته باشد. بهتر است بدانید امروزه خرید و فروش تجهیزات پزشکی رونق خوبی دارد و بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته علاقه مندند که در این بخش فعالیت کنند. اما تنها کارایی این رشته در بخش خرید و فروش تجهیزات و . . . نیست بلکه برای موفقیت بیشتر لازم است فعالیت های تحقیقاتی نیز صورت گیرد تا تجهیزات و دستگاه های بهتر و بیشتری شناسایی و تولید شوند؛ پس فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مراکز علمی و تحقیقاتی مربوط به مهندسی پزشکی نیز فعالیت کنند.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا