مهندس پزشکی- قسمت چهارم: چه کسانی مناسب این رشته هستند؟
در انتخاب شغل هیچ چیز به اندازه ویژگی های شخصیتی و علایق افراد مهم نیست. در واقع هر چقدر هم که در کاری تخصص به دست آورید تا زمانی که روحیه و خلق و خویتان مناسب آن نباشد موفق نمی شوید. پس بهتر است قبل از هر چیز بدانید که شغل مورد علاقه تان تا چه اندازه به روحیه شما نزدیک است.
برای موفقیت در رشته مهندسی پزشکی شما اول باید به رشته پزشکی و رشته های مشابه آن علاقه داشته باشید تا برایتان مهم باشد که بدانید در این رشته و درباره تجهیزات پزشکی چه تغییراتی صورت گرفته و یا اینکه به تحقیق و پژوهش در این رشته علاقه مند باشید و سعی کنید نیازهای این رشته را شناسایی کنید و با ابتکار و خلاقیت خود دستگاه ها و تجهیزاتی جدید و مفید تولید کنید. علاوه بر این در صورتی که شما روحیه ای حساس داشته باشید و با مشاهده بیماران و بیماری های مختلف نارhحت شوید نمی توانید به خوبی بیماری های مختلفی را بشناسید و برای درمان آنها دستگاه های جدیدی تولید کنید، پس لازم است کسی که روحیه ای قوی دارد در این زمینه فعالیت کند.
به طور کلی افرادی که به رشته های مختلف حوزه پزشکی علاقه مندند، افرادی خلاق و فعال هستند و به فعالیت های پژوهشی علاقه مندند و می توانند در زمینه شناسایی و تولید دستگاه ها مدت ها تحقیق کنند و سپس با روحیه خلاق و نوآور خود دستگاهی جدید، مفید و البته کم هزینه (کم هزینه هم برای بیماران و هم برای بیمارستان ها) تولید کنند در این رشته موفق هستند.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا