منشی
منشی در لغت به معنی ابداع و ایجاد کننده است، اما به عنوان یک شغل به کسی گفته می شود که در یک شرکت یا سازمان وظایفی مانند نامه نگاری، تهیه گزارش کار، تنظیم جلسات و . . . را انجام می دهد، به منشی مسؤل دفتر نیز می گویند. سایر وظایف منشی عبارت است از تنظیم و هماهنگی برنامه روزانه مدیر، کار با کامپیوتر و تسلط کامل به Excel، Word، Access و سایر نرم افزارها و برنامه هایی که مورد نیاز شرکت و اداره مورد نظر است. همچنین وظیفه پاسخ گویی به تلفن و مراجعین، ارسال فکس، ارسال و دریافت ایمیل های شرکت به عهده منشی می باشد. یک منشی خوب باید بتواند نامه ها و گزارش های ارسالی و دریافتی و نامه های داخلی اداره را در دفتر «اندیکاتور» ثبت و در پوشه های جداگانه و مشخص نگهداری کند تا در صورت نیاز راحت، سریع و بدون معطلی مطالعه و استفاد شود.
بنابراین افرادی برای این شغل مناسب اند که صبور و با حوصله باشند و در ضمن توانایی تحمل و انجام حجم زیاد کار اداری را داشته باشند و بتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کار باشند چون در بعضی از ادرات حتی اگر ساعت کار نیمه وقت باشد ممکن است به دلیل حجم زیاد کار منشی مجبور باشد به کارش ادامه دهد.
علاوه بر این افرادی که ارتباط عمومی قوی دارند و به راحتی می توانند با افراد مختلف ارتباط برقرار کنند و بسیار منظم و دقیق هستند و به جزئیات توجه می کنند به شرط اینکه به این شغل علاقه داشته باشند می توانند منشی خوبی شوند. در کل دنیا تعداد خانم هایی که شغل منشی را می پذیرند بیشتر از آقایان است.


موفق باشید.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا