دوزخ کجاست؟
ناسا که همیشه تلاش می کرد تا سیاره ای بهتر از زمین برای زندگی انسان ها کشف کند، در جدیدترین مقالات سال 2016 خود بیان کرده که جهنم را پیدا کرده است.
ناسا سازمان ملی هوانوردی و فضایی در آمریکاست که درباره موضوعات مختلف فضا و نجوم و . . . تحقیق و فعالیت می کند. ناسا توانسته در تحقیقات خود در سال 2004، سیاره ای عجیب و مرموز خارج از منظومه شمسی پیدا کند. این سیاره در منظومه فلکی سرطان قرار دارد و به خاطر ترکیبات عجیبی که دارد، در آن زمان به نام سیاره مرموز مشهور شد.
دانشمندان ناسا به تحقیقات خود درباره این سیاره ادامه دادند تا اینکه در سال 2011، توانستند ترکیبات این سیاره را تجزیه و تحلیل کنند و متوجه شدند اتمسفر این سیاره از «سیانید هیدروژن» تشکیل شده است. بنابراین با وجود این عنصر هوای این سیاره برای انسان کشنده است.
علاوه بر این، دانشمندان متوجه شدند در این سیاره رودهایی از گدازه جریان دارد که از اکسید کربن و مونوکسید کربن تشکیل شده اند. همچنین در سال 2012 دانشمندان فرانسوی و آمریکایی متوجه شدند سطح این سیاره از جنس «گرافیت» (سنگ هایی نرم و سیاه رنگ که در ساختن نوک مداد استفاده می شوند) و داخل آن از جنس «الماس» است. (این مقاله در مجله Astrophysical Journal Letters منتشر شده است.)
نکته جالب اینکه این سیاره مانند زمین به دور خودش و خورشید می چرخد، منتها 60 برابرِ زمین به خورشید نزدیک تر است و بنابراین حرارت آن به 2000 درجه می رسد. نیمی از این سیاره گُر گرفته و روشن و نیمه دیگرش تاریک است و از جهت دما و ویژگی های ظاهری شبیه چیزی است که در کتاب های دینی به عنوان دوزخ معرفی شده و به همین دلیل این نام برای این سیاره انتخاب شده است.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا