کامبوج
کامبوج کشوری در جنوب شرقی آسیا با مساحت ۱۸۱،۰۳۵ کیلومتر مربع است. پایتخت این کشور «پنوم پن» است و به شیوه ی حکومت «مشروطه سلطنتی» اداره می شود. مردم این کشور به زبان «خِمِر» صحبت می کنند و واحد پول آنها «ریل» است. آب و هوای این کشور استوایی و مرطوب است و به همین دلیل مناطق زیبایی برای گردشگری دارد.
کامبوج ۲۴ استان، یک منطقه شهری و (تا سال 2008) 4 منطقه داشته است. از مهم ترین شهرهای این کشور با تام بانگ و کامبونگ چان را می توان نام برد.
این کشور از سمت شمال و غرب و جنوب با تایلند، از سمت شرق با ویتنام، و از نواحی شمالی با لائوس هم مرز است. کامبوج به خلیج سیام و آبراه‌ های ویتنام دسترسی دارد. از سمت جنوب، کامبوج در کرانه خلیج تایلند دارای یک خط ساحلی حدود ۴۴۱ کیلومتری است. به‌ جز در جنوب شرقی، همه مرزهای کامبوج را مناطق کوهستانی کم‌ ارتفاع تشکیل می‌دهند. در میانه این مرزها دشت بزرگی قرار دارد که قلب سرزمین کامبوج را تشکیل می‌دهد. به دلیل موقعیت آب و هوایی این کشور جنگل ها، دشت ها و دره های دیدنی و چشم نوازی در این کشور وجود دارد. اگر به جنگل های بکر کامبوج سفر کنید به راحتی می توانید گونه های مختلف حیات وحش و به خصوص میمون ها را از نزدیک ببینید.
از آنجایی که دین 95 درصد مردم این کشور بودایی است، در کامبوج معابد و بتکده های قدیمی زیادی وجود دارد تا آنجا به شهر «آنگکور» را (در استان استان سیه م رئاپ) شهر معابد می گویند. این معابد و بتکده ها از جهت معماری و نوع ساختمان مهم و دیدنی هستند و مانند معماری بسیاری از کشورهای جنوب شرق آسیا از رنگ های گرم در ساختمان هایشان استفاده کرده اند.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا