ژاپن
ژاپن کشوری در اقیانوس آرام، واقع در آسیای شمال شرقی با مساحت ۳۷۷٬۸۷۳کیلومتر مربع است. این کشور جز ده کشور پرجمعیت جهان است و حدود 128 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور توکیو نام دارد و با جمعیتی نزدیک به 35 میلیون نفر، از بزرگترین و گرانترین پایتخت های جهان است. ژاپن کشوری است کاملاً محصور شده در آب که از طریق مرز آبی با کشورهای چین، کره جنوبی و کره شمالی و روسیه همسایه‌ است. ژاپنی‌ ها کشورشان را «نیپون کوکو» به معنی خاستگاه خورشید خطاب می‌کنند، زیرا ژاپن اولین کشوری است که خورشید در آن طلوع می کند.
کشور ژاپن یک مجمع الجزایر با طول زیاد است که از شمال به جنوب کشیده شده است. این ساختار جغرافیایی باعث شده آب و هوای مناطق مختلف ژاپن با هم متفاوت باشد و به کشوری چهار فصل تبدیل شود. آب و هوای ژاپن تقریباً به آب و هوای کشور خودمان نزدیک است، یعنی تقریباً تمام کشور معتدل است اما در شمال آن زمستان های سرد، طولانی و پربرفی وجود دارد و در جنوب آن تابستان هایی بسیار گرم و زمستان هایی معتدل.
ژاپن رشته کوه‌های آتشفشانی دارد که اغلب دارای چشمه‌های آب گرم طبیعی هستند. همچنین ژاپن بین ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گونه گیاهی دارد. گیاهان در ژاپن نه تنها به عنوان منابعی برای فضای سبز و . . . که حتی به عنوان منابع غذایی هم استفاده می شود.
علاوه بر این ژاپن حیات وحشی بسیار منحصربه فردی نیز دارد و برخی از گونه‌ های دارکوب، قرقاول، سنجاقک، خرچنگ، کوسه ماهی، حلزون، سمندر و پستانداران دریایی که ژاپن وجود دارند، در هیچ جای دیگری یافت نمی‌شوند. با وجود این همه تنوع و گوناگونی، تنها ۱۱۸ نوع پستاندار وحشی زمینی در ژاپن زندگی می‌کنند که بیشتر آنها جوندگان کوچکند. حیواناتی مثل خرس، گوزن، گراز، سنجاب‌ های پرنده، خفاش، میمون و نوعی راکون به نام سگ راکون از جمله گونه ‌های حیات وحش ژاپن هستند.
اگر بخواهیم از نظر جاذبه های گردشگری ژاپن بررسی کنیم، نباید فقط به جاذبه های طبیعی، معماری و . . . توجه کرد، بلکه باید در نظر داشت که در این کشور سنت‌های فرهنگی ریشه‌دار، زیارتگاه ها و معابد باستانی، باغ‌ها و مناطق کوهستانی زیبا، گیشاها و انواع مراسم های بومی و سنتی مانند مراسمات چای و . . . همه جز جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شوند. و به خصوص مراسم های سنتی و بومی برای ما ایرانیان که خود جز کشورهای با فرهنگ و آداب و رسوم کهن هستیم، جالب توجه خواهد بود. از مکان های دیدنی ژاپن نی توان به 10 مورد از برترین جاذبه های این کشور اشاره کرد: کویا سان، ایشیگاکی، هیروشیما، کاماکورا، نیکو، تاکایاما، نارا، کیوتو، توکیو.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا