اسپانیا
در بین کشورهای اتحادیه اروپا، اسپانیا یک از زیباترین و پر بازدید ترین کشورهاست. این کشور در جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد و به کشورهای فرانسه و پرتغال نزدیک است. اسپانیا از شرق با دریای مدیترانه و از غرب با اقیانوس اطلس ارتباط دارد.
گفته می شود که واژه اسپانیا از واژه یونانی«هیسپریا» به معنی سرزمین غرب و یا سرزمین غرب خورشید گرفته شده است. همچنین از زاویه ای دیگر واژه اسپانیا را برگرفته از واژه پونیکی «شپانایا» می دانند که به معنی سرزمین خرگوش ها است. تحلیل دوم با توجه به سکه های باقی مانده از دوره هادریان قوی تر به نظر می رسد، چون در این سکه ها تصویر زنی همراه یک خرگوش دیده می شود.
اسپانیا ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع و ۴۶۰۳۰۱۰۹ جمعیت، از نظر وسعت پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است. پایتخت این کشور «مادرید»، زبان رسمی «اسپانیایی»، مذهب «کاتولیک» و واحد رسمی پول آنها «یورو» است.
اسپانیا سه اقلیم آب و هوایی متفاوت دارد در جنوب شرق اسپانیا، تابستان های داغ و زمستان های معتدل مدیترانه ای، در مناطق خشک مرکزی آن نیز تابستان های گرم و داغ و زمستان های سرد و خشک و در مناطق کوهستانی نیز تابستان های خنک وجود دارد.
بعد از فرانسه، اسپانیا بزرگترین کشور اروپایی بعد از فرانسه است که با داشتن آثار باستانی، بناهای تاریخی و زیبایی های طبیعی گردشگران زیادی را جذب می کند و دومین کشور اروپایی است که بخشی از درآمدهای خود را از صنعت گردشگری به دست می آورد.
بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور اسپانیا، شهر مادرید است. این شهر نام خود را از یک قصر کوچک گرفته است. این قصر کوچک در ابتدا «آل-موداینا»، سپس «ال-ماجرید» نامیده می شد و در نهایت به «مادرید» تغییر نام داد. مادرید جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری دارد که موجب جذب سالنه 45 میلیون گردشگر می شود. از جاذبه های گردشگری معروف مادرید می توان «پورتا دل سول» و کلیسای جامع «آلمودنا» را نام برد.
علاوه بر مادرید می توان شهر «کوردوبا» یا «قرطبه» را در جنوب اسپانیا و در منطقه اندلس نام برد. کوردوبا یکی از مراکز مهم فرهنگ و تمدن اسپانیا است و به دلیل وجود مساجد بزرگ و زیبایی که مسلمانان ساخته اند جذابیت این شهر بیشتر شده است. علاوه بر این، کوردوبا یکی از مراکز مهم چرم سازی، کاغذسازی، قند سازی و مواد شیمیایی اسپانیا است.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا