عجایب هفتگانه جدید- ماچو پیچو
شهر باستانی و تاریخی «ماچو پیچو» یکی از شهرهای امپراطوری «اینکاها» بوده است. این شهر در دل کوه های «آند» و منطقه «آمریکای لاتین» و «کارائیب» قرار دارد. «اینکاها» امپراطوری مردم سرخ پوست آمریکای جنوبی بوده اند. این شهر تاریخی در حدود 1450 سال پیش توسط اینکاها ساخته شده و سال ها بعد وقتی که اسپانیایی ها به این منطقه لشکر کشی کرده و آنجا را فتح کردند، توسط اسپانیایی ها متروک شده است. سال ها از این شهر اطلاعاتی در دست نبود و به عنوان «شهر گمشده اینکاها» معروف شده بود تا اینکه در سال 1911 میلادی، باستان شناسی به نام «هیرام بینگهام» در طی کاوش های خود این شهر را پیدا کرد.
ماچوپیچو در ارتفاع 2430 متری از سطح دریا قرار گرفته است. چون مردم این منطقه معتقد بودند که نباید سنگ های استوار زمین از کوه ها و . . . جدا شود، این شهر را با تکه سنگ هایی که در این کوه پیدا می کردند، ساخته اند. این شهر حدود 5 کیلومتر مربع وسعت دارد و از یک قصر، چند معبد و 150 خانه تشکیل شده است که باستان شناسان معتقدند در این منطقه به طور همزمان 750 نفر قادر به زندگی بوده اند.
این شهر به سه بخش کشاورزی، مذهبی و مسکونی تقسیم می شود و بخش مسکونی با دیوارهایی از بخش کشاورزی جدا شده است. نکته جالب اینکه بعضی از خانه ها 2 طبقه هستند و باستان شناسان معتقدند برای رفتن به طبقه دوم از نردبان هایی طنابی استفاده می کرده اند، چون در این منطقه درخت زیادی وجود ندارد تا از آنها نردبان های چوبی ساخته شود.
‌بخش مسکونی ماچوپیچو با میدان بزرگی از بخش مذهبی آن جدا شده است. بخش مذهبی باشکوه ترین منطقه این شهر است که هنر و معماری اینکاها را نشان می دهد. این بخش از «معبد بزرگ مرکزی»، «معبد سه پنجره»، «معبد خورشید» و آرامگاه‌ های سلطنتی تشکیل شده است.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا