احداث دیوار بزرگ چین
دیوار بزرگ چین بزرگ ترین پروژه عمرانی در تاریخ جهان به شمار می رود؛ احداث این دیوار صدها سال به طول انجامید و در دوران امپراطورهای مختلف بخش هایی به آن اضافه شده است. البته بخش عمده ای از آنچه که در حال حاضر از این دیوار عظیم باقی مانده است، مربوط به قرن های چهاردهم تا شانزدهم می باشد و متعلق به سلسله مینگ (۱۳۶۸ – ۱۶۴۴ میلادی) است از غرب به دروازه «جایو گوان» در استان گانسو چین و از شرق به ساحل رود یالو جیان در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین منتهی می‌شود و درمیان آن ۹ استان، شهر و ناحیه خود مختار به طول ۷۳۰۰ کیلومتر وجود دارد و مردم آنرا دیوار طولانی می‌نامند.میلیون ها نفر در ساختن این دیوار بزرگ شب و روز کار کردند. کارگران قطعات سنگ ها را در زنبیل حمل می کردند.
چینی ها دیوار بزرگ را همانند یک اژدها تصور می کردند که از کشورشان در برابر قبایل جنگ طلب ساکن در شمال این سرزمین، دفاع می کرد. تاریخ ساخت دیوار چین به قرن پنجم تا هشتم قبل از میلاد باز می‌گردد. این دیوار در سراسر کوه های چین شمالی گسترده شده و شمال و شمال غرب چین را دور زده. این دیوار از سنگ کاری, تخته سنگ ها و خاک فشرده شده, ساخته شده است.
طول نهایی این دیوار به بیش از 6000 کیلومتر رسید و ارتفاع آن حدود 10 متر بود که در فواصل 200 متری نیز برج های دیده بانی قرار داشت. پهنای این دیوار در حدی بود که 10 نفر به راحتی می توانستند دوشادوش هم بر روی آن راه بروند.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا