ژیلت
ژیلت یا همان خودتراش اولین بار کی و توسط چه کسی ساخته شد؟

در گذشته، اصلاح صورت با خودتراش هایی که تیغه ای فولادی داشت، انجام می شد. هر وقت که ایت تیغ ها کند می شد با لبه ی آن را به چرم می کشیدند تا دوباره تیز شود، اما پس از مدتی این کار هم بی فایده بود و باید برای تیز کردن تیغه، با پرداخت هزینه ای آن را به چاقوتیزکن می دادند.
«کینگ سی. ژیلت» یا کینگ کمپ ژیلت اولین کسی بود که در یک صبح زیبا وقتی که می خواست صورتش را اصلاح کند متوجه کندی خودتراشش شد و سپس به ذهنش رسید که تیغ خودتراش را نازک تر کند تا هم ارزان تر باشد و هم بعد از هر بار مصرف بتواند آن را دور بیندازد. بنابراین کینگ ژیلت توانست هم در ساخت خودتراش و هم در ایجاد محصولات یکبار مصرف یک تحول بزرگ ایجاد کند.
اولین مدل از خودتراش های یکبار مصرف ژیلت در سال 1903 وارد بازار شد. خودتراش های ژیلت داری سر جدا شونده بودند و از این راه امکان تعویض تیغ نیز وجود داشت. اولین نمونه از خودتراش ها با سر جدا شونده در سال 1934 با نام «آریستوکرات» (اشرافی) وارد بازار شد. مدل دوم از نسل جدید خودتراش، «سوپراسپید» (سرعت فوق العاده) نام داشت که در سال 1954 وارد بازار شد و سرعت و کیفیت بهتری نسبت به نمونه قبلی داشت.
روند پیشرفت ژیلت هر روز بهتر و بهتر شد تا امروزه که ژیلت هایی با سه تیغ و .... و ژیلت هایی که با باتری کار می کنند، در بازار وجود دارند.
ژیلت در سال 1901 شرکت خود را تأسیس کرد، اما این شرکت در سال 2005 با شرکت «پروکتر اند گمبل» ادغام شد و تنها به عنوان یک برند خودتراش باقی ماند. شرکت پروکتر اند گمبل امروزه بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات بهداشتی است.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا