نیمه شعبان
ماه های رجب، شعبان و رمضان از ماه های پرفضیلت و با اهمیت در میان مسلمانان است. ماه شعبان آنقدرعزیز و محترم است که هیچ شهادت و وفاتی در این ماه صورت نگرفته و خون هیچ یک از معصومین در ماه شعبان ریخته نشده است.
اما در این میان اهمیت ماه شعبان و احترامی که مسلمانان برای این ماه عزیز قائلند بیشتر است آن هم به این دلیل که علاوه بر ولادت امام حسین، حضرت عباس، امام سجاد و حضرت علی اکبر علیهماالسلام در این ماه، ولادت امام زمان نیز در همین ایام است.
پانزدهم شعبان که به نیمه شعبان معروف شده؛ سالروز ولادت تابناک منجی عالم بشریت حضرت مهدی (ع) است. این شب یکی از مهم ترین شب ها بین مسلمانان است که بر اساس روایت بهترین شب بعد از شب های قدر محسوب می شود و شبی است که تقدیر، رزق و عمر انسان ها تقسیم می شود. اهمیت شب نیمه شعبان تا آنجاست که امام صادق علیه السلام می فرمایند: «شبى كه حضرت قائم (عج) در آن متولد شد، هیچ نوزادى در آن شب متولد نمى شود مگر اینكه مؤمن خواهد شد، و اگر در سرزمین كفر متولد گردد، خداوند او را به بركت امام مهدى (عج) به سوى ایمان منتقل مى سازد.»
سال ها و بلکه قرن هاست که شیعیان و منتظران امام زمان این شب را جشن می گیرند و ارادت خود را به امام بزرگوارمان نشان می دهند. اهمیت جشن نیمه شعبان از آن جهت است که مولود عزیزی که در سحرگاه این شب متولد شده؛ هنوز زنده و حاضر و ناظر بر اعمال ماست. او از نظر ما غایب است اما مانند پدری مهربان و دلسوز لحظه لحظه ی زندگی ما را می بیند و برایمان نگران است. همه این جشن ها زمینه چینی و بهانه ای است برای برگزاری جشن بزرگ ظهور. همه خود را آماده می کنند برای نیمه شعبانی که با عطر حضور حضرت مهدی عطرآگین شده باشد.
نوجوان عزیز، برگزاری جشن و عرض ارادت به امام زمان خوب و پسندیده است و نشان دهنده ی این است که ما به یاد ایشان هستیم و غیبت امام موجب فراموشی ما نشده اما آنچه دل امام را شادتر می کند، انتظار واقعی ما برای ظهور ایشان است. در روایات آمده که حضرت صاحب الزمان فرموده اند: «شیعیان ما به اندازه آب خوردنی ما را نمی خواهند اگر بخواهند دعا می كنند و فرج ما می رسد.» پس از صمیم قلب برای ظهور امام دعا کنید. به روزگاری بیندیشید که حضرت مهدی ظهور کرده و هیچ درد و غم و مشکلی در جهان وجود ندارد و همه انسان ها از هر قوم و نژاد، رنگ و ملیتی در کنار هم با صلح و آرامش زندگی می کنند. ظهور امام زمان و درک دنیایی که ایشان رهبری می کنند مانند نوشیدن آب حیات است. این فرصت را از خود دریغ نکنید و خالصانه برای ظهور ایشان دعا کنید.
عید بر همه منتظران مبارک.
اللهم عجل لولیک الفرج.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا