حلزون صورتی
دانشمندان توانسته اند در بخش ‌های دور افتاده استرالیا حلزون‌ های گوشتخوار عجیبی با رنگ صورتی براق کشف کنند. این حلزون صورتی رنگ تا 20 سانتی متر رشد کرده و حلزون های گیاه خوار را شکار می کند.
این نوع از حلزون ها در کوهستان کاپوتار در نیوساوت ولز حدود 520 کیلومتر شمال غرب سیدنی زندگی می ‌کنند.
ساکنان محلی مشاهده معتقدند که پس از یک بارش شدید این حلزون ها دیده شدند، اما متخصصان طبقه بندی حیوانات هنوز تأیید نکرده ‌اند که این موجودات در رده حلزون ‌های Triboniophorus graeffi جای می‌گیرند یا خیر.
البته گفته می ‌شود که این حلزون‌ های صورتی رنگ به «گندوانا» باز می‌گردد. گوندوانا 180 میلیون سال پیش قاره ‌ای بسیار وسیع و قدیمی بوده که قاره‌‌ های فعلی نیمکره جنوبی زمین را شامل می شده است: آمریکای جنوبی، آفریقا، استرالیا و بخش‌ هایی از شبه قاره هند و قطب جنوب.
حلزون‌های این منطقه در یک فضای 10 کیلومتر عرض و 10 کیلومتر طول زندگی می‌کنند، اما محققان بر اینم باورند که می توان نمونه های دیگری از این نوع حلزون را در نیوزیلند و آفریقای جنوبی هم پیدا کرد.
این حلزون ها موجودات نادر و منحصر به فرد هستند و به همین دلیل کمیته علمی «نیوساوت ولز» این منطقه را به عنوان بخش در خطر بوم شناسی توصیف کرده و لازم است بالاترین سطح حفاظت از این منطقه به عمل ‌آید.
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
آدرس الکترونیکی:


کانون ارتباطات و تبلیغات فرا